Достапни линкови

Вашингтон: Поддржан предлогот за прекинување на американската помош за палестинските територии


Претставничкиот дом на американскиот Конгрес го подржа предлогот за прекинување на американската помош за палестинските територии, доколку Хамас не го признае Израел. Ваквиот предлог претходно го одобри и Сенатот. Во меѓувреме, Израел соопшти дека планира да воведе економски санкии против палестинците, а најнапред ќе им биде прекината исплатата на приходите од царините.
XS
SM
MD
LG