Достапни линкови

Пакистан: Продолжуваат протестите против карикатурите со пророкот Мухамед


Во Пакистан и денеска, четврти ден, продолжуваат протестите против карикатурите со пророкот Мухамед. Како што јавуваат агенциите, околу 40 илјади луѓе демонстрирале во Карачи, но денеска немало нереди. Протести има и во другите пакистански градови.
XS
SM
MD
LG