Достапни линкови

Париз: Францускиот шеф на дипломатијата оцени дека иранската нуклеарна програма е за воени цели


Францускиот министер за надворешни работи Филип Дуст Блази за прв пат оцени дека иранската нуклеарна програма е за воени цели. Тој во интервју за француската телевизија, изјави дека збогатувањето на ураниумот што го врши Иран, е скриена воена нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG