Достапни линкови

Њујорк: Советот за безбедност на ОН ќе ја разгледува ситуацијата на Косово


Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска ќе ја разгледуваат ситуацијата на Косово, пред почетокот на преговорите за идниот статус. Извештај ќе поднесе шефот на УНМИК Сорен Јесен Петерсен, а на седницата ќе присуствуваат претседателот на Србија Борис Тадиќ и косовскиот премиер Бајрам Косуми.
XS
SM
MD
LG