Достапни линкови

Исламабад: Протести поради карикатурите со пророкот Мухамед


Пакистанската полиција употреби солзавец за да ги растера стотиците студенти кои протестираа во дипломатскиот кварт во Исламабад против обвјавувањето на карикатурите со пророкот Мухамед. Во меѓувреме, главниот уредник на иранскиот дневен весник Хамшахири ги повика данските весници да учествуваат конкурсот за најдобра карикатура поврзана со Холокаустот.
XS
SM
MD
LG