Достапни линкови

Бејрут: Годишнина од атентатот на премиерот Рафик Харири


Во Либан денеска се одбележува годишнината од атентатот врз поранешниот премиер Рафик Харири. Илјадници либанци се собраа во центарот на Бејрут, оддавајки му почит на Харири. Досегашната истрага за неговото убиство што ја спроведоа Обединетите Нации упатува на вмешаност на сириските тајни служби и нивните либански сојузници. Дамаск ги отфрли таквите обвинувања.
XS
SM
MD
LG