Достапни линкови

Солун: Две лица хоспитализирани под сомневање дека се заразени од птичји груп


Две лица се хоспитализирани во Солун под сомневање дека се заразени од птичји грип, но сеуште се чекаат резулати од лабораториските испитувања, јавија грчките медиуми. Во меѓувреме надлежните во областа Еврос испратиле примероци од 15 мртви лебеди на анализи во Солун.
XS
SM
MD
LG