Достапни линкови

Пела: Грчките археолози откриле голема гробница


Грчките архелози соопштија дека во близина на Пела, родното место на Александар Македонски, откриле голема гробница. Во гробницата со 8 простории, биле пронајдени верски симболи, монети и драгоцености, за кои се претпоставува дека потекнуваат од пред 2 илјади и 300 години.
XS
SM
MD
LG