Достапни линкови

Техеран: Разговорите со Русија за збогатувањето ирански ураниум нема да се одржат неделава


Иран денеска соопшти дека разговорите со Русија во врска со предлогот збогатувањето на иранскиот ураниум да се врши на руска територија, нема да се одржат оваа недела, како што беше планирано. Според властите во Техеран, датумот на разговорите суште не бил договорен.
XS
SM
MD
LG