Достапни линкови

Багдад: Најмалку седум лица загинале во самоубиствен напад


Најмалку 7 лица загинале, а над 40 биле повредени при денешниот самоубиствен напад во Багдад пред една банка. Ирачките ебзбедносни сили соопштија дека уште 6-мина други ирачани, од кои двајца полицајци, биле убиени во одвоени напади на бунтовниците во градовите Бакуба и Искандирија.
XS
SM
MD
LG