Достапни линкови

Вашингтон: САД ја почитуваат волјата на Русија да разговара со Хамас


Соединетите Држави ја почитуваат волјата на Русија да разговара со радикалното палестинско движење Хамас, изјави портпаролот на Стејт Департментот Шон Мекормак. Тој прецизираше дека американскиот државен секретар Кондолиза Рајс разговарала со шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров при што добила уверување дека Москва ќе бара од хамас да ги почитува меѓународните принципи за решавање на блискоисточното прашање.
XS
SM
MD
LG