Достапни линкови

Москва: Седум лица загинале во пожар


Седум луѓе загинале во пожарот што во текот на изминатата ноќ избувнал во една деветкатна станбена зграда во Москва. Полицијата соопшти дека веројатна причина за пожарот била неисправна греалка. Пожарникарите успеале да спасат шеестина луѓе.
XS
SM
MD
LG