Достапни линкови

Москва: Почна дводневниот состанок министрите за финансии на земјите членки на Г-8


Во Москва денеска почна дводневниот состанок министрите за финансии на земјите членки на Групата осум, посветен пред се на проблемите со енергетското снабдување и финансирањето на тероризмот. Ова е прв пат Русија да претседава со еден собир на Групата осум.
XS
SM
MD
LG