Достапни линкови

Торино: Вечерва отворање на ЗОИ


Во италијанскиот град Торино вечер ќе биде одржано свеченото отворање на 20-тите зимски олипмиски игри на кои ќе учествуваат рекордни 2 ипол илјади спортисти од 82 држави. На церемонијата се очекуваат околу 35 илјади гледачи, а телевизискиот пренос ќе можат да го следат над две милијарди луѓе во светот. Околу 15 илјади итлаијански полицајци ќе се грижат за безбедноста, а областа над Торино е прогласена за зона забранета за летови.
XS
SM
MD
LG