Достапни линкови

Херат: Жртви во судирите меѓу шиитите и сунитите


Денеска во авганистанскиот град Херат избувнаа судири меѓу шиитите и сунитите, при што, како што јавува дописникот на Радио Слободна Европа, имало жртви. До судирите во кои било употребано и оружје дошло за време на одбележувањето на муслиманскиот празник Ашура.
XS
SM
MD
LG