Достапни линкови

Вашингтон: САД не очекува фер претседателски избори во Белорусија


Американскиот помошник државен секретар за европски прашања Даниел Фраид изјави дека Соединетите Држави не очекуваат оти престојните претседателски избори во Белорусија ќе бидат слободни и фер со оглед на околностите во земјата. Вашингтон, рече Фраид, не го подржуваат натамошното владеење на Претседателот Александар Лукашенко, но официјално не подржуваат ниту еден друг кандидфат вклучително и главниот опозиционен кандидат Александар Милинкиевиќ.
XS
SM
MD
LG