Достапни линкови

Чеченија: Најмалку 12 загинати во експлозија во воена барака


Во експлозија на воена барака во Курчалои – Чеченија загинале 12 лица, а најмалку 22 се повредени. Според официјални извори најверојатна причина за експлозијата било истекување на природен гас.
XS
SM
MD
LG