Достапни линкови

Газа: Двајца загинати при израелски воздушен напад


Еден од главните стручњаци за експлозиви и уште еден член на екстремистичката организација Исламски Џихад загинале во синоќешниот израелски воздушен напад врз Газа. Според агенциите, нападот бил извршен со два проектила врз два автомобила во која биле загинатите. Исламиски Џихад ја презде одговорноста за неодамнешниот напад врз Израел во која беа повредени три лица.
XS
SM
MD
LG