Достапни линкови

Атина: Сергеј Лавров во посета на Грција


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска ќе престојува во Атина на разговори со грчкото раководство околу ситуацијата на Балканот и на Блискиот Исток. Истите теми, како што е соопштено во Москва, ќе доминираат и во разговорите што Лавров ќе ги има и при посетата на Рим, а која ќе се оствари по престојот во Атина.
XS
SM
MD
LG