Достапни линкови

Лагхам: Едно лице загинато, а двајца повредени во муслиманските протести


Во Авганистан денеска дојде до нови протсети против карикатурите на муслиманскиот пророк Мухамед објавени во некои европски медиуми. Полицијата во провинцијата Лагхам морала да отвори оган врз демонстрантите при што едно лице загинало, а двајца други биле повредени. Протести имало и во главниот град Кабул каде што е побарано затворање на данската амбасада.
XS
SM
MD
LG