Достапни линкови

Виена: Продолжува вонредната седница за иранската нуклеарна програма


Меѓународната агенција за Атомска Енергија денеска ја продолжува вонредната седница за спорната иранска нуклеарна програма. Според дипломатски извори, вчерашното одложување било поради усогласување на текстот предложен од Европската Унија со кој на Иран му се дава можност до Март целосно да соработува пред да се соочи со други акции вклучително и санкции на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG