Достапни линкови

Индонезија: Осуда за карикатурата на пророкот Мухамед


И Индонезаија како најголема муслиманска земја во светот денеска го осуди објавувањето на карикатурата на пророкот Мухамед во данскиот, а потоа и во други европски евсници. Тоа предизвика протести и бојкоти на пред се дански производи во земји на Блискиот Исток. Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан повика муслиманите да го прифатат извинувањето на данскиот весник.
XS
SM
MD
LG