Достапни линкови

Виена: Меѓународната агенција за атомска енергија треба да донесе одлука за иранската нуклеарна прог


Бордот на Меѓународната агенција за атомска енергија денеска во Виена, како што јавуваат агенциите, би требало да донесе одлука прашањето за контроверзната иранска програма да се најде пред Советот за безбедност на Обединетите Нации. Петте постајани членки на Советот во минатата недела постигнаа согласност за ваквиот чекор, но со забелешка дека претходно свој став треба да донесе и Меѓународната агенција за атомска енергија.
XS
SM
MD
LG