Достапни линкови

Каиро: Исчезнат патнички брод


Египетските власти пред малку соопштија дека еден египетски патнички брод со илјада и триста патници исчезнал од радарите во близина на саудискот брег на Црвено море. Саудиски и египетски хеликоптери и патролни чамци ја започнале потрагата во регионот каде што бродот бил забележан за последен пат.
XS
SM
MD
LG