Достапни линкови

Скопје: Средба Црвенковски-Липиќ


Претседателот на Македонија и врховен командант на АРМ Бранко Црвенковски денеска го прими началникот на генерлштабот на Армијата на Словенија Ладислав Липиќ. На средбата, претседателот Црвенковски го искажал своето убедување дека Словенија како полноправна членка на НАТО и на Европската Унија ќе продолжи и во иднина да ги поддржува македонските напори за влез во евроатлантските структури.
XS
SM
MD
LG