Достапни линкови

Кабул: Најмалку 38 загинати од лавини


Во Авганистан и Таџикистан од лавини во минатава недела животот го загубија најмалку 38 лица. Оштетени се и домови, а поради снежните врнежи и блокираните патишта отежнати се спасувачките операции во планинските подрачја на овие земји.
XS
SM
MD
LG