Достапни линкови

Кост: Убиени четири лица во самоубствен бомбашки напад


Авганистанското министерство за одбрана соопшти дека бомбаш самоубиец се разнесол себеси убивајки тројца војници и цивил на контролен пункт во провинцијата Кост. За нападот се обвинети талибанците. Ова е последен од серијата самоубиствени напади во Авганистан изминативе месеци за кои одговорноста ја презедеоа талибанците.
XS
SM
MD
LG