Достапни линкови

Таџикистан: 12 загинати во лавина


12 луѓе загинале, а 8-мина се сметаат за изчезнати при лавина во источен Таџикистан. Спасувачките екипи успеале да извлечат 18 лица од вкупно 38-те кои биле затрупани со снег.
XS
SM
MD
LG