Достапни линкови

Багдад: Најмалку осум загинати во самоубиствен напад


Најмалку 8 лица загинале, а 30 биле повредени при денешниот самоубиствен напад во Багдад, јавуваат агенциите. Најголемиот дел од настраданите биле ирачки работници.
XS
SM
MD
LG