Достапни линкови

Западен Брег: Хамас го отфрли барањето на меѓународната четворка


Радикалното палестинско движење Хамас го отфрли барањето на меѓународната четворка, Европската Унија, Обединетите Нации, Соединетите Држави и Русија да се откаже од насилството и да го признае Израел. На ваков начин четворката бара од зртвите да ја признаат својата окупација, изјави портапаролот на Хамас Сами Абу Зухри.
XS
SM
MD
LG