Достапни линкови

Вашингтон: Годишно обраќање на Буш до нацијата


Американскиот претседател Џорџ Буш во годишното обраќање до нацијата се очекува, како што јавуваат агенциите, меѓу другото, да зборува за иранската нуклеарна програма и да ги поддржи иранците кои сакаат повеќе слобода во нивната земја. Во обраќањето пред двата дома на американски конгрес Буш ќе се осврнел и врз ситуацијата во Ирак, како и врз некои домашни прашања.
XS
SM
MD
LG