Достапни линкови

Лондон: Состанок на шефовите на дипломатиите на земјите членки на Контакт групата


Министерите за надворешни работи на земјите членки на контакт групата за Косово денеска во Лондон ќе расправаат во врска со најавените преговори меѓу Белград и Приштина за идниот косовски статус. На состанокот ќе учествуваат и посредникот на Обединетите Нации Марти Ахтисари, како и шефот на УНМИК Сорен Јесен Петерсен.
XS
SM
MD
LG