Достапни линкови

Канада: Најмалку 70 рудари затрупани


Најмалку седумдесет рудари биле затрупани под земјата откако во еден рудник за сода во централна Канада избуванл пожар. Локалните власти изјавија дека контактирале со рударите кои успеале да се сместат во специјалните спсувачки простории во рудникот и оти била во тек акција за нивно извлекување.
XS
SM
MD
LG