Достапни линкови

Москва: Обновена доставата на руски гас за Грузија


Руските официјални власти соопштија дека денеска е обновена доставата на руски гас во Грузија и Ерменија што беше прекината во текот на минатата недела. Портпарлот на министерството за вонредни ситуации во Северна Осетија, Владимир Иванов изјавил дека испораката на гас продолжила утрината. Се уште не е јасно кога гасот ќе стигне до Грузија.
XS
SM
MD
LG