Достапни линкови

Киргистан: Вонредна состојба поради снегот


Киргистан прогласи вонредна состојба поради големите снежни наноси во кои загинале најмалку 4 лица, а блокиран е и главниот автопат од Бишкек кон јужните делови на земјата. Бил регистриран и земјострес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала.
XS
SM
MD
LG