Достапни линкови

Багдад: Завршена двонеделната акција против ирачките бунтовници


Американските сили во Ирак соопштија дека е завршена заедничката дво-неделна акција со ирачките сили против бунтовниците во долината на реката Еуфрат. Во акцијата биле уништени 45 засолништа со оружје и уапсени 20-тина бунтовници. Инаку, денеска во одвоени напади на бунтовниците во Багдад и во Фалуџа, загинале најмалку 4-ца ирачани.
XS
SM
MD
LG