Достапни линкови

Њујорк: ОН ја именуваа Никол Кидман за амбасадор на добра волја


Обединетите Нации официјално ја именуваа филмската звезда Никол Кидман за амбасадор на добра волја за жените во светот. Во обраќањето во Њујорк Кидман вети дека ке се посвети на борбата против домашното насилство, трговијата со луѓе и сидата.
XS
SM
MD
LG