Достапни линкови

Тбилиси: Прекин на електричната енергија поради ниските температури


Милиони луѓе во Грузија, меѓу кои и во главниот град Тбилиси, денеска останаа без електрична енергија поради екстремно ниските температури. Дополнителен проблем е и нарушеното снабдување со природен гас од Русија по експлозиите на гасоводот.
XS
SM
MD
LG