Достапни линкови

Пекинг: Кина го подржува рускиот предлог за нуклеарната програма на Иран


Кина соопшти дека го подржува рускиот предлог според кој на Иран би му било овозможено збогатувањето ураниум да го врши на руска територија, а се спротистави и на какви било санкции против Техеран. Во Пекинг престојува иранскиот шеф на преговарачкиот тим за нуклеарната програма, Али Ларијани, кој оствраи средби со кинескиот државен врв.
XS
SM
MD
LG