Достапни линкови

Багдад: Ќе бидат ослободени 420 ирачки затвореници


Американските сили во Ирак соопштија дека денеска и утре ќе ослободат 420 ирачки затвореници, меѓу кои и 5 жени. Истовремено е отфрлено какво и да е поврзување на овој потег со барањето на милитантите кои ја киднапираа американската новинарка Џил Керол и за нејзино ослободување бараат да бидат пуштени од затвор сите ирачки затворенички.
XS
SM
MD
LG