Достапни линкови

Вашингтон: САД ги смета како сериозни заканите на Осама Бин Ладен


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека ги смета за сериозни заканите од лидерот на Ал Каеда, Осама Бин Ладен за можни напади врз Соединетите Држави. Буш вчера ја посети Агенцијата за национална безбедност, која е задолжена за следење и декодирање на комуникацијата со странство.
XS
SM
MD
LG