Достапни линкови

Сараево: Почнуваат разговорите за стабилизација и асоцијација на БИХ


Босна и Херцеговина и Европската Унија денеска ја започнаа првата рунда од преговорите за постигнување Договорот за стабилизација и асоцијација. Дводневните разговори во Сараево беа поздравени од високиот претставник на меѓународната заедница во Босна Педи Ешдаун како голем чекор на долгиот пат кон зачленувањето на земјата во Унијата.
XS
SM
MD
LG