Достапни линкови

Вашингтон: Стејт Департментот го отфрли извештајот на Советот на Европа


Американскиот Стејт Департмент го отфрли извештајот на Советот на Европа во кој се наведува дека ЦИА развила систем на тортура на осомничените за тероризам на тајни локации во Европа. Извештајот на сенаторот Дик Марти е збир на стари информации, спакувани во нова реторика, оцени портпаролот на Стејт Департментот Шон Мекормак.
XS
SM
MD
LG