Достапни линкови

Балкан: Отежнат сообраќајот поради студот и врнежите од снег


Студот и врнежите од снег кои го зафатија и Балканот предизвикаа застои во сообраќајот во Грција, Турција и Бугарија. Во Турција има жртви од сообраќајни несреќи. Во северена Грција се блокирани десетици градови, а во Бугарија 35 населени места се без електрична енергија. Во Македонија денешните температури се од минус три до минус 11. Собраќајот се одвива во зимски услови.
XS
SM
MD
LG