Достапни линкови

Отава: Канадскиот премиер го призна поразот на парламентарните избори


Канадскиот премиер Пол Мартин го призна пораз на неговите либерали од конзервативната партија на парламентарните избори. Се очекува конзервативците на Стивен Харпер во следниот мандат да владеат како малцинска влада.
XS
SM
MD
LG