Достапни линкови

Женева: Ју Би Ес и Кредит Свис ги кратат односите со Иран


Две швајцарски банки најголемата Ју Би Ес и Кредит Свис соопштија дека ги кратат односите со Иран поради бизнис ризик. Чекорот доаѓа во време кога Иран се соочува со засилен меѓународен притисок во врска со контроверзната нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG