Достапни линкови

Авхаз: Шестмина загинати во две експлозии


Иранските државни медиуми јавија дека две експлозии одекнале во југозападниот град Ахваз, при што загинале 6, а биле ранети 40 лица. Првата бомба експлодирала пред банка, а втората пред владина канцеларија Засега никој не ја превзеде одговорноста. Ахваз, регион со арапско малцинство, беше сцена на немири и бомбашки инциденти и минатиот октомври.
XS
SM
MD
LG