Достапни линкови

Хаг: Продолжува судењето на Милошевиќ


Во Хашкиот трибунал, по 6 неделна пауза, денеска продолжи судењето против Слободан Милошевиќ, со искази на сведоци на одбраната. Судот не расправаше за барањето на Милошевиќ привремено да биде пуштен во Москва на лекување, за што гаранции даде руската влада.
XS
SM
MD
LG