Достапни линкови

Лондон: Британската влада загрижена од извештајот на руската телевизија за британска шпиунажа


Британската влада денеска изрази загриженост и изненаденост од извештајот на руската државна телевизија дека британски дипломати шпионирале во Москва. Според извештајот, лица од британската амабасада вршеле и уплати за руските невладини организации. Британскиот Форин Офис ги отфрли таквите тврдења.
XS
SM
MD
LG