Достапни линкови

Западен Брег: Последен ден од кампањата за парламентарните избори


Денеска е последен ден од кампањата за парламентарните избори на палестинските територии, што ќе се одржат в среда. Палестинските сили за безбедност ги зајакнуваат контролите, а претседателот Махмуд Абас изјави дека нема да биде дозволено никому да ги саботира изборите. Истражувањата покажуваат дека фаворите се владејачкиот Фатах и мулитантното движење Хамас.
XS
SM
MD
LG